Logo Logo
Dámske, pánske i detské hodinky a všetko okolo nich
  • 07.08.2019
  • hodinky, dámske hodinky, pánske hodinky, detské hodinky, hodinky ako darček

VEĽMI LACNÉ HODINKY

Veľmi lacné hodinky nemusí byť vždy zaručene nekvalitní.Už dávno totiž neplatí tvrdenie, že čo je lacné, tak je aj nekvalitné. Na hodinkách sa neoplatí šetriť, pretože ak zakúpite drahé, luxusné hodinky od overené značky verte, že vám vydrží aj niekoľko rokov.

A práve o také hodinky je dnes veľký záujem. Svoju kolekciu hodiniek má už dnes každá druhá spoločnosť, ktorá vyrába a predáva luxusné oblečenie po celom svete. Ale len zlomok týchto firiem ponúka hodinky naozaj lacno. Medzi najlacnejšie značky patrí Guess, Tommy Hilfiger a dokonca aj Festina. Hodinky majú jeden primárny úlohu, ktorý musí spĺňať a to je presne merať čas.

Každý z nás má ale iné požiadavky na kvalitu a účel hodiniek a rozdiely sú poznať hlavne z hľadiska pohlavia. Každá žena či každý muž totiž majú iné priority. Ženám totiž záleží predovšetkým na kvalite hodiniek a na ich vzhľade. Ak žena nepotrebuje športové hodinky, ktoré by ju svojimi funkciami uľahčovali šport, tak v zásade stačí, že budú hodinky dobre vyzerať.

U mužov ale hrá úlohu nielen vzhľad, ale predovšetkým funkcie, ktoré hodinky majú a ich kvalita. Muži od hodiniek priamo vyžadujú, aby vydržali aj niekoľko rokov a zároveň vyzerali stále dobre. Takéto hodinky ale nie sú vôbec lacné. Pokiaľ máte záujem o lacné hodinky je možné sa zamerať na tie silikónové ktorých cena sa obvykle pohybuje okolo 10 euri.

PÁNSKE HODINKY

Mnoho mužov si vyžaduje, aby boli hodinky veľmi výrazné. Dokonca tomu aj tak je a nakoniec koľko mužov má len jedny hodinky? Osobne žiadneho nepoznám. Väčšina mojich známych má totiž viac ako dva páry hodiniek, ktoré rovnako ako ženy veľmi radi striedajú podľa toho, čo majú práve na sebe.

Pánske hodinky sa vyznačujú hlavne svojou výraznosťou a svojimi prvkami, ktoré na hodinkách sú. Ženám zvyčajne postačí, že hodinky ukazujú čas a ďalej ich funkcie nerieši, pokiaľ nie sú športovkyňa. U mužov je to ale inak. Muži vyžadujú, aby ich hodinky mali čo najviac funkcií, aby boli čo najviac odolné a vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov. Podľa toho sú tiež schopní do hodiniek investovať nemalé peniaze. Veci a doplnky dokážu o svojom majiteľovi mnohokrát prezradiť všetko a u hodiniek toto tvrdenie platí až dvojnásobok. Muži sa zvyčajne orientujú hlavne podľa značiek a podľa toho, ako dlho by im hodinky mohli vydržať. Muži chcú hodinky kvalitné, ktoré vydržia aj niekoľko rokov, zato ženy sa obzerajú iba na vzhľad a na primárnu úlohu hodiniek - aby dobre vyzerali a ukazovali čas.

U pánskych hodiniek si môžete všimnúť výrazných farieb, rôznych tvarov a silných náramkových pásikov vyrobených zvyčajne z kvalitnej kože. Takéto masívne hodinky dokážu o mužoch všeličo vypovedať, predovšetkým svedčí o ich povahe a postavenie v spoločnosti.

DÁMSKE HODINKY

U dámskych hodiniek záleží predovšetkým na ich vzhľade. Aj keby hodinky na ruke rezali, boli malé a ruka sa v nich nedokrvovala, tak je žena bude mať na sebe už len z princípu, že jednoducho nádherne vyzerajú. Práv tento fakt je pre ženy tým najdôležitejším.

Hodinky nie sú v dnešnej dobe nijako lacnou záležitosťou. Aj cez to, že dnes každý druhý módny návrhár a takmer všetky svetové módne značky majú svoje kolekcie hodiniek pre každú kolekciu oblečenia sú ceny stále pri niektorých značkách pomerne vysoko. Na druhú stranu už ale dnes neplatí pravidlo, že čo je lacné musí byť zaručene zlé.

Pozrime sa napríklad na silikónové hodinky. Rozhodne nejde o modely, ktoré by boli luxusné, ale sú to lacné hodinky, ktoré pristanú každému a môže si ich dovoliť ktokoľvek. Nevyznačujú sa luxusom ani zlatom alebo striebrom, ale sú pomerne praktické. Ich cena je zase druhá stránka veci. Hodinky pre ženy sú dostupné tak v digitálnom, tak aj v analógovom prevedení.

Sú určené výhradne ženám, pretože podčiarkujú ich osobnosť a sú pre nich predovšetkým šperkom. V dnešnej dobe je u väčšiny žien pomerne normálne, že majú doma viac hodiniek, spravidla dokonca aj desať, rôznych značiek, ktoré sa hodia k ich oblečenie.

A to je práve variant správna, pretože nie je dobré nosiť jedny hodinky stále k rovnakému oblečenie, ale je nutné hodinky striedať.

LACNÉ SILIKÓNOVÉ HODINKY

Silikónové hodinky sú v súčasnej dobe naozaj fenoménom. Ich obstarávacia cena je veľmi nízka, okolo 10 euri a tak sa stali obľúbené hlavne medzi mladými. Silikónové hodinky dnes zakúpite naozaj všade.

A pretože sú k dostaniu naozaj lacno, môžete si ich zaobstarať hneď niekoľko, v niekoľkých dostupných farebných variantoch. Na výber máte hneď z niekoľkých typov a druhov hodiniek, ktoré sú vyrábané v niekoľkých farebných variáciách. Najčastejšie nájdete farby pomerne výrazné, ako sú červená, žltá, svietivo zelená či dokonca ružová. Ku každému kusu vášho oblečenia si tak môžete zaobstarať aj jin hodinky a ešte k tomu lacno.

Silikónové hodinky sú mnohokrát vybavené dokonca aj stopkami alebo budíkom, potom už je ale nutné si málinko priplatiť, ich cena sa pohybuje okolo 15 euri. Najčastejšie sú hodinky predávané v tvare oválnom, môžete sa ale stretnúť aj s hodinkami obdĺžnikovými či v štvorcovom tvare. To, že sú silikónov

é hodinky tak lacné, ale neznamená, že nie sú kvalitné.

Ich cena je tak nízka hlavne vďaka použitým materiálom, ktoré sú sami o sebe veľmi lacné a výrobné náklady sú tým pádom tiež úplne niekde inde. Ak máte záujem môžete sledovať rôzne zľavové servery alebo výpredaje v kamenných predajniach. Tam máte možnosť zakúpiť hodinky dokonca aj v sade za zvýhodnené ceny, o ktorých by sa vám ani nesnívalo.

KVALITNÉ ŠPORTOVÉ HODINKY

Športových hodiniek je v ponuke jednotlivých značiek viac než dosť. Ako ale zvoliť tie pravé, kvalitné, ktoré by vydržali, ako sa hovorí večnosť? Pomerne ľahko. Predovšetkým je potrebné poradiť sa s naozajstným odborníkom, ktorý vie čo sa sluší a patrí a predovšetkým je oboznámený so všetkými funkciami ponúkaného sortimentu.

Kvalitných športových hodiniek je totiž viac než, ale problém je si v tak obrovskom množstve vybrať. Konieckoncov záleží aj na tom, koľko ste ochotní do hodiniek investovať.

Ak si chcete dopriať skutočnú kvalitu, ale za nízku cenu, tak rozhodne siahnite po hodinkách Casio. Sú to svetoznámej japonskej hodinky - nenechajte sa odradiť, ktoré zaručujú kvalitu a predovšetkým v sebe zahŕňajú niekoľko funkcií pre šport, za rozumnú cenu. Cena v tomto prípade naozaj zodpovedá kvalite.

Ak chcete hodinky, ktoré by len športovo vyzerali, ale nepotrebujete žiadne funkcie alebo tlačidlá, ktorými by ste zistili svoj tep pod. Potom rozhod siahnite po hodinkách Puma. Osobne sa k tejto značke môžem prikloniť, hodinky mám, fungujú perfektne a spĺňajú presne ten účel, prečo som ich kúpila. Ukazujú čas a vyzerajú športovo. Ich obstarávacia cena je okolo 100 euri. Niekedy je skrátka nutné, aby ste sa poriadne plesli po vrecku a u hodiniek to platí dvojnásobok.

Veľmi by vás mohli potešiť dokonca hodinky Adidas, ktoré sú bežne dostupné v cene od 150 euri.

VOJENSKÉ HODINKY

Vojenské hodinky ale nie sú primárne určené len pre vojakov, ale aj pre ľudí, ktorým sa tento štýl páči. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sú vojenské hodinky pomerne drahé a že si ich nemôže dovoliť len tak niekto. Opak je ale pravdou. Vojenské hodinky sú vyrábané rôznymi svetovými vojenskými značkami a ich cena je zodpovedajúca ich kvalite.

Na jednu stranu si môžete myslieť, čo je na takýchto hodinkách zvláštneho, ale nejde len o ich vzhľad, ale predovšetkým o ich odolnosť. Odolné sú hlavne proti prírodným vplyvom a sú určené do extrémnych podmienok. Práve do takých, v akých sa najčastejšie pohybujú vojaci. Hodinky sú najčastejšie vyrábané z karbónu alebo titánu. Len tak totiž môžu zaručiť, že sa ku príkladu počas misie nerozbijú a tak ani nijako neohrozí život vojaka.

Hodinky musia byť pripravené aj na výkyvy teplôt a sú určené do výšok, sú odolné proti vlhkosti a proti vode. Cena vojenských hodiniek sa pohybuje od 40 euri, až do 400 euri. Záleží len na tom, koľko ste ochotní či schopní do hodiniek investovať.

Ak sa aspoň čiastočne zaujímate o túto módu, prípadne ste vojakom, rozhodne nebudete mať problém s výberom.

Ľudia, ktorí sa v tomto odvetví pohybujú presne vedia o kvalitách a prednostiach jednotlivých značiek, výber teda rozhodne nebude problém.